pikous_thumb

Šimon Pikous

Je vyučeným fotografem a profesionální dráhu zahájil ve Výrobním družstvu Fotografia. Později se živil jako prodavač knih, pracovní terapeut duševně nemocných v organizaci Fokus MYklub a tajemník Jizersko-ještědského horského spolku. Momentálně je profesionálním fotografem a studuje Institut tvůrčí fotografie v Opavě.

Od roku 2001 vlastní svůj ateliér a od stejné doby pořádá i kurzy fotografie. Několik jeho frekventantů se fotografií živí nebo ji alespoň studovalo. Lektoruje i pro jiné firmy, které pořádají fotografické kurzy po celé republice. V současné době vyučuje na Střední škole uměleckořemeslné a oděvní v Libereci, Kateřinkách.

sakmary

Libor Sakmary

Fotografií se zabývá s malými přestávkami již od dětských let, kdy podnikal první pokusy s klasickou černobílou fotografií a fotografickými experimenty. Následoval další krok, spojení fotografie, cestování a lásky k horám, které vedlo k zájmu o zejména krajinářskou fotografii.

Po čase však dospěl do bodu, kdy chtěl fotografií vyjádřit i něco více, což vedlo k dalšímu hledání a zaměření pozornosti více k sobě, k pocitům, náladám a vnitřním poselstvím. Fotografie se tak stala též jakýmsi terapeutickým prostředkem v objevování sebe sama. V té době absolvoval Hradeckou Fotografickou Konzervatoř pod vedením pánů Ptáčka a Gila a návazně Hradeckou Fotografickou Konzervatoří II. Z této doby pocházejí soubory fotografií JINÉ SVĚTY, JINÉ PŘÍBĚHY, STOPA LETU PTÁKŮ a MIDNIGHT. Všechny tyto soubory se snaží poukázat na tajemno, které kolem nás tušíme, přitom však více skrývají než odhalují.